Zámok Smraďavka u Buchlovic

kategória: Hrady, zámky, kaštiele
obec: Buchlovice, okres Uherské Hradiště, Zlínsky kraj, CZ

Popis:

V blízkosti liečivého sírnatého prameňa vybudoval v rokoch 1670 - 1680 Jan Dětřich Petřvaldský z Petřvaldu barokový lovecký zámok. Je to poschodová obdĺžniková budova s ​​manzardovou strechou. Na začiatku 19. storočia boli za Leopolda Berchtolda v blízkosti zámku vybudované tiež kúpele. Po roku 1945 bol kaštieľ zoštátnený a dodnes slúži ako kúpeľný dom Leopoldov a hostinec. Neďalekú vodnú nádrž vybudovali vodohospodári na ochranu pred jarnými povodňami. V lete slúži na kúpanie, vodné športy a tiež ako lovný revír pre rybárov. U hrádze je trávnatá pláž s prístupom do vody po paneloch aj veľa miest oddelených kríkmi a stromami. Celé okolie je plné zaujímavých miest či už si chcete v lete zaplávať, len tak sa prejsť po okolí a dobre najesť, oddýchnuť si.
 

Ak sa ti náš projekt páči, podpor nás a kúp nám kávičku :)

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Instagram