Korzo Zálesie na Malom Dunaji

kategória: Iné atrakcie
adresa: Záhumenná 296/8
obec: Zálesie, okres Senec, Bratislavský kraj, SK

Popis:

Zálesie je malá obec v okrese Senec a od okrajových častí Bratislavy je vzdialená len 10 minút. V tesnej blízkosti promenády na obratisku autobusov sa nachádza malé parkovisko pre približne 10 motorových vozidiel. Od parkoviska je to na korzo naozaj už len kúsok. Navedie vás nové ekologické značenie. Okolie promenády ešte nie je oficiálne dokončené a možno tu badať drobné nedostatky. To však neuberá tomuto miestu na čare. A samozrejme treba spomenúť, že tu neustále prebiehajú úpravy. Projekt Korzo Zálesie vznikol ako oddychová zóna. Prvým miestom, ktoré si po príchode všimnete je drevený amfiteáter. Len pár krokov ďalej sa nachádza Záleský maják, z ktorého je naozaj nádherný výhľad na samotnú promenádu, ako aj na Malý Dunaj. Celé mólo má dĺžku približne 100 metrov a na jeho konci sa plynulo napojíte na chodník popri rieke. Ak budete pokračovať po chodníku, tak sa dostanete na ďalšie zaujímavé miesto. Tým sú Gešajovské Mlyny, ktoré vznikli na brehu Malého Dunaja koncom roku 2012.

Ak sa ti náš projekt páči, podpor nás a kúp nám kávičku :)

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Instagram