Bačov stolec

kategória: Rozhľadne
obec: Osádka, okres Dolný Kubín, Žilinský kraj, SK

Popis:

Orava patrí medzi jeden z najkrajších okresov na Slovensku. No a v tomto regióne nedávno vyrástla jedna zaujímavosť. Vytvorili ju svojpomocne domáci z okolitých dedín. V dedinke Osádka vyrástol tzv. Bačov stolec - hojdačka a rozhľadňa v tvare veľkej stoličky v prírode s nádherným výhľadom na Chočské Vrchy. Cesta k rozhľadni vedie kúsok po mierne zničenej asfaltovej ceste a ďalej pokračuje po poľnom cyklochodníku. Dá sa na ňu dostať na motorke avšak odporúčame ísť opatrne a mať so sebou trošku odvahy :). Zablúdiť nie je moc kde, rozhľadňu vidno už z diaľky. K vyhliadke nad dedinkou sa dostanete od Koliby Pajtisko hore kopcom. Cestou budete mať nádherné výhľady na okolitú oravskú prírodu.

Ak Vám bude málo môžete sa po ceste zastaviť aj v známych kúpeľoch Lúčky s Lúčanským vodopádom alebo v obci Leštiny, kde nájdete drevený artikulárny kostol zapísaný do UNESCO. 

Ak sa ti náš projekt páči, podpor nás a kúp nám kávičku :)

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Instagram